שיטות שונות

רוצים לישון?  לפניכם מספר גישות שקיימות , שיעזרו לכם להבין מה הגישה שהכי מתאימה  לכם.

לצד השמחה הגדולה מהבייבי ,שעות השינה וסדר היום משתבשים ואתם רוצים את זמן האיכות חזרה.הקניית הרגלי השינה והחזרת השגרה המבורכת יעזרו לכם להחזיר את המשפחה למצב של שלווה.

השינה מסייעת בחיזוק מערכת החיסון, רענון של מערכת גופנית, עוזר בריכוז, מגביר את קצב חילוף החומרים, התגבשות הזיכרון, מופרש הורמון המלטונין  ומופרש הורמון הגדילה.    

יועצים שונים נוקטים בגישות ודעות שונות כיצד להרדים את הילדים.


sleepingbaby

שיטה מתוזמנת

שיטה בה מחליטים על זמן מסוים שבו ממתינים מחוץ לחדר או שעומדים ליד הילד ולא נענים לילד גם אם הילד בוכה ,(בהתאם לזמן שהוחלט מראש) ונכנסים לזמן קצר ושוב יוצאים. מלמדים אותו כי עליו להירדם בלי עזרה. הילד מבין שההורים קיימים אבל הוא יכול לראות אותם במרווחי זמן נתונים. 

יתרונות : תוצאות מהירות

חסרונות: מבלבל את הילד, הוא לא יודע כמה זמן עבר,אין התייחסות לצרכי הילד אלא עבודה לפי שעון.חוסר היענות לילד עשוי לפגוע באמון שלו  ובביטחונו העצמי.


sleepingbaby2

יקיצות יזומות

השיטה הזו דוגלת בהשכמת הילד כחצי שעה /שעה לפני הזמן שהיה רגיל להתעורר , השיטה הזו טוענת שלפני שהילד יתעורר לאכול , ההורים יעירו אותו וכך ישנו את השעון הביולוגי.

יתרונות: יאפשר להורים לשלוט בזמן היקיצות /השכמות של הילד.

חסרונות:יאפשר להורים לשלוט בזמן היקיצות/השכמות של הילד,עלול ליצור קביעות של שעת יקיצה ואף יגרום ליקיצות נוספות לא טבעי להאכיל / להעיר מתוך שינה .


cute-sleeping-baby-25

לחזור לישון , שיטה  ההדרגתית

השיטה הטובה ביותר בעיני ,השיטה תורמת לביטחון העצמי של הילד ולהתקשרות הבטוחה שלו עם ההורה  והכי חשוב תהליך הדרגתי הנותן מענה תמידי ומיידי לבכי /שפה לילד .

שיטת העבודה שלי , מצליחה לאפיין ולזהות את צרכי התינוק ולתת לו את המענה והכלים הטובים ביותר להירדם.כדי שזה יקרה ישנו תהליך הדרגתי של 4 שלבים שהתינוק והוריו עוברים בהתאם לקצב הנכון לילד.

יתרונות:ההורים נחספים להרגלים חדשים,אשר יתנו לילד ביטחון , חיזוק יחסי אמון וההתקשרות הבטוחה עם הוריו ,הטמעת הרגלי השינה לאורך זמן.התייחסות אישית לצרכי הילד.(הילד יודע בכל שלב היכן ההורים היענות תמידית לבכי הילד ).

חסרונות:במידה ורואים כי לילד / להורה לוקח יותר זמן לעבור שלב מחכים עוד כמה ימים עד שעוברים שלב , לדעתי האישית החיסרון כאן הוא יתרון כי זאת שיטה בטוחה,ליצירת בטחון להורה ולילד.


 

  .
 
 
      
 יפעת כהן לוי – יועצת שינה
054-2498554  
14068198_1684482458541632_8954829321372434326_n